Перейти до основного вмісту
GRS

Співробітництво по ЧАЕС

26 квітня виповнюється 35 років катастрофи на Чорнобильській АЕС: під час експерименту потужність реактора енергоблоку № 4 надмірно зросла через низку помилок в роботі, а паливо та теплоносій перегрілися. Наслідком стало кілька вибухів і пожежа – близько восьми тон радіоактивного палива вилилося з активної зони реактора в околиці. Того ж року над зруйнованим реактором було споруджено тимчасову захисну оболонку: так званий саркофаг. У радіусі 30 кілометрів від атомної електростанції була створена зона відчуження, куди можна ввійти лише з дозволу. Кілька репатріантів живуть у зоні відчуження, так званих самоселів. Цей район також стає все більш популярним серед туристів.

Після аварії безперервно тривають роботи з відновлення Чорнобильської території до екологічно безпечного стану. Більшість співробітників, відповідальних за цю роботу, живуть у зоні відчуження протягом кількох тижнів. Через пандемію коронавірусу кількість працівників, які працюють безпосередньо на заводі, наразі значно обмежена. Здебільшого робота замовлена ​​в онлайн-режимі. По суті, на станції працюють лише ті працівники, чия робота безпосередньо впливає на забезпечення ядерної безпеки та радіаційного захисту під час зняття з експлуатації.

Міжнародне співробітництво з питань Чорнобилю: витоки та рамки Німецько-Французької ініціативи

GRS займається аварією на Чорнобильській АЕС та її наслідками з 1986 року. Це включає як наукову переоцінку аварії, так і підтримку влади на місці. З 2006 року GRS спільно з українськими науковцями розробляє «Базу даних стану безпеки укриття» (SSSDB). База даних збирає дані про радіологічну ситуацію на місці, які збираються у співпраці з українськими експертами.

Українська фірма ECOMM Со в Києві разом з німецькою компанією GRS відповідала за конфігурацію бази даных та інтеграцію даних. Ці роботи охоплювали розробку структури бази даних та інтерфейсів для вводу даних (в тому числі бібліографію та інформацію з різних технічних питань), розробку відповідних методів цілеспрямованого пошуку інформації, а також методів цілеспрямованого доступу до даних за допомогою візуальної навігаційної геоінформаційної системи GIS, яка працює в ArcView.

На одному з етапів проводились огляд та классифікація алфавітно-цифрового и аудіо-візуального материалу цих документів. Згідно до кількості та якості всіх наявних даних по різним напрямкам робіт відповідні організації-субпідрядники та ECOMM створювали формуляри вводу даных (інтерфейси). Ці формуляри вводу полегшували одноманітний і погоджений облік та забезпечували якість даних, що поставлялися субпідрядниками даних. Після цього здійснювалась компьютерна обробка та введення інформації до формулярів, передача її в ECOMM та введення до бази даних. Паралельно з цим ECOMM розробляв базу даних, мультифункціональну геоінформаційну навігаційну систему GIS для швидкого пошуку, управління та відображення даних.

Більш детально про співпрацю ТОВ "Есомм СО" з компанією GRS та іншими над подоланням наслідків чорнобильської катастрофи, читайте у офіційному звіті а також більш ранньому офіційному звіті.

Співпраця ТОВ "Есомм СО" з компанією GRS в зазначеній сфері продовжується і по цей час.

ecology        ecology