» » Створено кластер високої доступності на платформі VMware

Змусьте карти працювати на вас!

Планування з картами - це просто!

Збір польових даних за допомогою портативних пристроїв!

Керуйте своїми ресурсами за допомогою карт!

Готові до використання програми та додатки!

Створено кластер високої доступності на платформі VMware


Для зменшення часу простою сервісів близького до нулю, можна використати технологію VMware Fault Tolerance. Суть технології полягає в створенні тіньових віртуальних машин з увімкнених, що працюють на іншому хості кластеру. При виході із строю основного хоста vCenter миттєво переключає засоби вводу-виводу на тіньову віртуальну машину, яка стає основною. Допоміжна технологія VMware Fault Tolerance до системи кластеризації VMware HA, що дуже просувається відділом маркетингу VMware, не надає 100% високої доступності та в аварійний момент все ж має декілька секунд простою. Також має декілька обмежень, а саме: ліцензія не нижче Standart, ліміт на використання CPU, неможливість використовувати снапшоти, не можливо використовувати технологію «живої міграції» vMotion.


 

На Мал. 1 Зображена принципова схема роботи НА-кластеру.

Для коректної роботи кластеру необхідно слідкувати за вільними ресурсами (RAM, CPU), тобто залишати половину всіх ресурсів кластеру, для коректного відновлення роботи у разі збою одного з хостів. Або можна використовувати технологію Admission Control, яка автоматично резервує ресурси кластеру.

DRS (Distributed Resource Scheduler) технологія балансування навантаження на серверах кластеру. Може працювати в парі з НА (High-availability) кластером. Принцип роботи цього кластеру полягає в об’єднані ресурсів в один великий пул та в напівавтоматичному (або в автоматичному) режимі мігрувати віртуальні машини між серверами кластеру за допомогою технології «живої міграції» vMotion.

Архітектура роботи кластеру

Системазберігання даних

КластерVMware, будується з 2-х та більше (мінімум 2, максимум 32) фізичних серверів ESXi, які керуються за допомогою VMware vCenter.

Для будування кластеру нам необхідна спільна система зберігання даних (далі СЗД). СЗД може бути підключена оптико-волоконним кабелем Fibre Channel, iSCSI або NFS-ресурс.На СЗД зберігаються розділи в кластерній файловій системіVMFS, котрі доступні для читання та запису одночасно на всіх хостах кластеру. На СЗД зберігаються файли віртуальних машин, котрі також повинні бути доступні усім серверам кластеру одночасно. Саме за рахунок спільної СЗД та незалежності віртуальних машин від фізичних серверів, досягається швидка робота з переміщення/відновлення віртуальних машин.

Мережа

Система кластеризації будується в багаторанговій мережі (3 рівень моделі OSI). Для коректної роботи, кластер повинен бути в окремій (сервісній) мережі або в окремому сервісному VLAN, при цьому усі мережеві налаштування повинні бути продубльовані на всіх віртуальних машинах. Виходячи з офіційних рекомендацій документації VMware швидкість передачі пакетів не повинна бути більшою чим 10мс.

Основні компоненти мережі – маршрутизатор (роутер) та комутатор (світч).

Маршрутизатор відповідає за адресацію мережі, побудову та маршрутизацію віртуальних підмереж (VLAN), та повідомляє НА-агентам про недоступність будь-якого з хостів кластеру.

Комутатор необхідний для зв’язку між компонентами одної мережі та для будування надлишкових зв’язків між серверами та СЗД.

Принципові схеми будування кластеру

Створено кластер високої  доступності на платформі VMware

 

На Мал.2 Зображена принципова схема надлишкового зв’язку між СЗД та серверами Dell через комутатор, де:

1. Корпоративна/сервісна мережа

2. Сервер 1

3. Сервер 2

4. Комутатор 1

5. Комутатор 2

6. Система зберігання даних

7. iSCSi контроллер 1

8. iSCSi контроллер 2

Виходячи с вищенаведеної інформації та досвіду з розгортання подібних систем спеціалістами ТОВ «Есомм Со», можна зробити висновок, що системи кластеризації VMware HA (High-availability) та DRS (Distributed Resource Scheduler) доцільні, коли необхідно забезпечити відмовостійку роботу та вистачає ресурсів на серверах. VMware Fault Tolerance працює лише з VMware HA (High-availability) кластером та накладає деякі обмеження на ті віртуальні машини на яких застосовується, створює велике навантаження трафіку та вимагає вищих ліцензій ніж необхідні початкові для кластеризації. Але вона незамінна коли мова йде про ПО, що вимагає високу доступність та має високий коефіцієнт використання.

 


 

 

 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
НАШІ НОВИНИ

Опубліковано 27 апрель 2021
   Вітаємо наших користувачів з виходом електронного журналу. Цей журнал призначений для тих, хто говорить на єдиній геоінформаційній мові. Читати далі...
Опубліковано 26 ноябрь 2020
Технологія ArcGIS від ESRI  - надає геоінформаційну підтримку реформі реорганізації системи судів України.    Читати далі...
Опубліковано 16 сентябрь 2020
Вже цієї осені 11-12 листопада приготуйтеся до наймасштабнішої події року у світі ГІС технологій
      Читати далі...
Опубліковано 04 август 2020
      Спеціалістами компанії було створено робочий кластер високої доступності на платформі VMware кластер – це група фізичних серверів( далі хости), що знаходяться в одній мережі, мають спільну систему зберігання даних, керуються єдиним Читати далі...
Опубліковано 16 июнь 2020
    У ArcGIS Insights робочі книжки мають більш ясний та простий інтерфейс користувача. Інформація також тепер підтримує кодовані доменні значення та підтипи. З новою опцією експорту даних одним клацанням миші простіше, ніж будь-коли, ділитися Читати далі...
Опубліковано 18 май 2020
  Конференція користувачів ESRI 2020 цього року пройде в форматі онлайн.   Читати далі...
Опубліковано 06 май 2020
    Щоб підтримати студентів під час закриття університетів через COVID-19, ми пропонуємо студентам безкоштовне ліцензування для ArcGIS до 31 серпня 2020 року через Learn ArcGIS. Нижче наведено поширені питання про безкоштовний доступ студентів до ArcGIS Читати далі...
Опубліковано 02 апрель 2020
    Спеціалістами ESRI Ukraine та ECOMM Co створено портал "Оперативна інформація про COVID-19 в Україні та світі" для Міністерство інфраструктури України. Читати далі...