Геопортал містобудівного кадастру Донецької області
Співробітництво щодо створення порталу МБК ДОДА триває з 2016 року. Ми постійно вдосконалюємо і розширюємо перелік можливостей порталу, інтегруємо з наявними розробками установи, розробляємо нові електронні сервіси геопорталу МБК Донецької області. Фахівцями компанії «ЕСОММ Со» був розроблений новий дизайн геопорталу МБК Донецької області. Портал не тільки отримав сучасний вигляд, а також набув нового функціоналу з додатковими закладками.
У 2016 році було заключено перший договір з Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації на створення Геоінформаційної системи містобудівного кадастру (ГІС «Кадастр-М») Донецької області.
Всі розуміли, що це проєкт не на один рік, тому що об›єми робіт проєкту були колосальними, а досвіду створення таких систем в Україні не було.
Система створювалась у три етапи:
– Технічне завдання та пілотні проєкти з деяких підсистем;
– дослідні зразки підсистем і дослідні зразки баз топооснови деяких ОТГ;
– перша версія системи містобудівного кадастру ГІС «Кадастр-М», навчання користувачів і передача цієї версії в експлуатацію.
ГІС «Кадастр-М» – це комплекс баз даних, програмного забезпечення і сучасних технологій, який забезпечує об’єднання зусиль органів державної влади і місцевого самоврядування та різних відомств у сфері містобудівної діяльності і сталого розвитку території, шляхом створення єдиного інформаційного середовища містобудівної інформації і засобів її розповсюдження з метою забезпечення містобудівної діяльності.
ГІС «Кадастр-М» складається з таких підсистем:
– «Адміністратор Кадастру». Призначається для адміністрування баз геоданих, публікації сервісів та створення моделей геообробки.
– Модель даних «Містобудівний кадастр», створена спеціально для використання в сімействі програмних продуктів ArcGIS компанії Esri.
– Модуль завантаження даних – використовується для автоматизації процесу завантаження та конвертації даних у кадастрову базу геоданих.
– Програмний Комплекс «Кадастровий документ» – це настільний ГІС-продукт, який надає необхідний базовий (від ArcGIS Desktop) інструментарій для роботи з кадастровою географічною інформацією.
– Служба каталогів – використовується для запровадження процесу реєстрації інформаційних ресурсів, організації доступу до даних, організації виконання всіх дій щодо пошуку даних за їх метаданими.
– Конвертор XML -> БД – Конвертує геометрію та усі відомості про земельну ділянку, виконує адаптацію (функція попереднього налагодження конвертора на структуру бази геоданих) до кадастрової БГД.
– Містобудівні розрахунки. Застосовуються для визначення існуючих умов та обмежень на використання довільної земельної ділянки.
– Модуль Земля. Використовується для збирання, накопичення, аналізу, обробки, оновлення, обліку та видачі інформації про земельні ділянки. Модуль «Земля» є розширенням ГІС «Кадастр-М», призначенням якого є забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадян, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією про землю.
– Модуль «Адресний реєстр». Використовується для автоматизації процесу ведення електронних реєстрів вулиць та інших поіменованих об’єктів місцевості та реєстрів адрес на території міста, відстеження історії життєвого циклу адрес.
– Модуль «Кадастрова довідка». Використовується для надання адміністративних послуг з формування документів, що містить запитувані споживачем офіційні відомості містобудівного кадастру, що характеризують діючі на певній території містобудівні регламенти та інші умови
провадження містобудівної діяльності.
– Кадастровий ГІС сервер. Призначений для створення і підтримки функціонування сховища кадастром інформації (адміністрування баз геоданих, які входять у сховище), а також публікації сервісів та створення моделей геообробки.
Система містобудівного кадастру складається із двох базових серверів та трьох вузлових серверів. До цих серверів по каналах зв’язку підключено тридцять робочих місць, кожне з яких обслуговує декілька об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
Усі сервери з’єднані захищеною мережею. На кожному із серверів розгорнуто портал. Система велика й об'ємна. Вона символізує другий глобальний напрям розвитку геоінформаційних систем на нашому підприємстві.