Перейти до основного вмісту
nor

Основна державна топографічна карта

Участь в проекті створення основної державної топографічної карти масштабу 1:50 000

В рамках проекту міждержавної технічної допомоги «Карти для сприяння належному управлінню землями в Україні» протягом 2019-2021 років виконувався проект «Створення основної державної топографічної карти» у ході якого Держгеокадастром, разом із підпорядкованими державними підприємствами, були організовані роботи зі створення (оновлення) цифрових топографічних карт масштабу 1: 50 000 для території України, із залученням топографічної служби Збройних Сил України, а також частково приватних картографічних компаній.

Неформально проект отримав назву «норвезький проект», оскільки його донором виступала Картографічна служба Королівства Норвегія (Statens Karverk) з метою допомоги Україні у створенні бази геопросторових даних та сервісів, як частини Національної інфраструктури геопросторових даних.

Для всебічної організації та контролю складного циклу картографічного виробництва Науково-дослідним інститутом геодезії та картографії була розроблена, у вигляді геопорталу,Система моніторингу та супроводу проекту, зібрані необхідні вихідні дані для оновлення.

Також було розроблено та узгоджено уніфіковані технології та технічні специфікації. Була прийнята єдина технологія з використанням програмного забезпечення ArcGIS у форматі бази геоданих ESRI File (GDB).Для автоматизованого контролю оновлених цифрових топографічних карт Науково-дослідним інститутом геодезії та картографії мовою візуального моделювання Model Builder програмному середовищі ArcGIS було розроблено програмний інструмент «Validate», який забезпечував перевірку логічної узгодженості геопросторових даних, наявності та наповненості метаданих. Водночас, для досягнення високої якості даних було організовано трирівневий контроль якості (візуальний та програмний): перший - безпосередньо на виробництві, наступний - через картографічний центр Збройних Сил України, а останній етап контролю - спільна комісія (включаючи норвезьких спеціалістів).

Враховуючи значний обсяг робіт, за результатами проведення відкритих торгів, до виконання робі з оновлення цифрових топографічних карт додатково були залучені комерційні підприємства, у тому числі ТОВ «ЕСОММ СО» ТОВ протягом 2020-2021 років виконав роботи з оновлення 170 номенклатурних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1:50 000.

nor1

 

nor2

 

nor3