Перейти до основного вмісту
Sud

ГІС судової реформи України

02 червня 2016 року з внесення змін до Конституції України щодо правосуддя, а також з прийняття у той же день Закону України "Про судоустрій і статус суддів”, положеннями якого запроваджувалася трирівнева судова система, розпочалася реформа реорганізації системи судів України. В 2017 році були відпрацьовані карти мережі окружних судів.

Однак, новим адміністративно-територіальним поділом, який з’явився 17 липня 2020 року шляхом прийняття Верховною Радою України Постанови "Про утворення та ліквідацію районів” були внесені зміни в районування областей.

22 травня 2020 року Проєкт ЄС "Право-Justice” організував круглий стіл «Реформа оптимізації судів в Україні: поточний стан та перспективи. Презентація Концепції переваг реорганізації судів», предметом якого було питання поточного стану оптимізації місцевих загальних судів України та його співвідношення із запланованим оновленням системи адміністративно-територіального устрою України.

За результатами численних обговорень, виникла потреба проаналізувати територіальну юрисдикцію окружних судів на відповідність оновленому районуванню України з використанням необхідної статистичної інформації, максимально можливих показників та факторів, які мають значення для оптимізації судів України відповідно до новий реалій та викликів сучасності. 

З огляду на це, Експерти Проєкту ЄС "Право-Justice” спільно з компанією "Ecomm Co”, використовуючи програмну лінійку ArcGIS від ESRI,  розробили інтерактивну мапу, яка не тільки відображає оновлений адміністративно-територіальний устрій України та візуалізує діючу систему місцевих судів, але і є сучасним інструментом, що містить актуальну інформацію щодо населення та площі адміністративно-територіальних одиниць України, відображає юрисдикцію місцевих загальних судів із статистичними даними щодо кількості справ за 2019 рік, середньомісячне навантаження та, зокрема, на суддю.

Ця робота була розглянута 25 листопада 2020 року на засіданні круглого столу «Оптимізація системи судів в Україні: на шляху до 2022» експертами з України та світу.

При обговоренні результатів була надана позитивна оцінка та запропоновано надати доступ до цього ВЕБ – ресурсу користувачам з України.

Більш детально з цим проектом можна ознайомитись на фейсбук-сторінці EU Project Pravo-Justice.

Ви можете переглядати та використовувати у роботі інтерактивну онлайн-мапу, яка створена експертами проєкту ЄС “Право-Justice” спільно з компанією «ЕКОММ Со».