Перейти до основного вмісту
geoportal

Геопортал містобудівного кадастру Донецької області

Співробітництво щодо створення порталу МБК ДОДА триває з 2016 року. Ми постійно вдосконалюємо і розширюємо перелік можливостей порталу, інтегруємо з наявними розробками установи, розробляємо нові електронні сервіси геопорталу МБК Донецької області. Фахівцями компанії «ЕСОММ Со» був розроблений новий дизайн геопорталу МБК Донецької області. Портал не тільки отримав сучасний вигляд, а також набув нового функціоналу з додатковими закладками.

У 2016 році було заключено перший договір з Управлінням містобудування та архітектури Донецької обласної державної адміністрації на створення Геоінформаційної системи містобудівного кадастру (ГІС «Кадастр-М») Донецької області.

Всі розуміли, що це проєкт не на один рік, тому що об›єми робіт проєкту були колосальними, а досвіду створення таких систем в Україні не було.

Система створювалась у три етапи:
– Технічне завдання та пілотні проєкти з деяких підсистем;
– дослідні зразки підсистем і дослідні зразки баз топооснови деяких ОТГ;
– перша версія системи містобудівного кадастру ГІС «Кадастр-М», навчання користувачів і передача цієї версії в експлуатацію.

ГІС «Кадастр-М» – це комплекс баз даних, програмного забезпечення і сучасних технологій, який забезпечує об’єднання зусиль органів державної влади і місцевого самоврядування та різних відомств у сфері містобудівної діяльності і сталого розвитку території, шляхом створення єдиного інформаційного середовища містобудівної інформації і засобів її розповсюдження з метою забезпечення містобудівної діяльності.

ГІС «Кадастр-М» складається з таких підсистем:
«Адміністратор Кадастру». Призначається для адміністрування баз геоданих, публікації сервісів та створення моделей геообробки.
Модель даних «Містобудівний кадастр», створена спеціально для використання в сімействі програмних продуктів ArcGIS компанії Esri.
Модуль завантаження даних – використовується для автоматизації процесу завантаження та конвертації даних у кадастрову базу геоданих.
Програмний Комплекс «Кадастровий документ» – це настільний ГІС-продукт, який надає необхідний базовий (від ArcGIS Desktop) інструментарій для роботи з кадастровою географічною інформацією.
Служба каталогів – використовується для запровадження процесу реєстрації інформаційних ресурсів, організації доступу до даних, організації виконання всіх дій щодо пошуку даних за їх метаданими.
Конвертор XML -> БД – Конвертує геометрію та усі відомості про земельну ділянку, виконує адаптацію (функція попереднього налагодження конвертора на структуру бази геоданих) до кадастрової БГД.
Містобудівні розрахунки. Застосовуються для визначення існуючих умов та обмежень на використання довільної земельної ділянки.

Модуль Земля. Використовується для збирання, накопичення, аналізу, обробки, оновлення, обліку та видачі інформації про земельні ділянки. Модуль «Земля» є розширенням ГІС «Кадастр-М», призначенням якого є забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадян, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією про землю.
Модуль «Адресний реєстр». Використовується для автоматизації процесу ведення електронних реєстрів вулиць та інших поіменованих об’єктів місцевості та реєстрів адрес на території міста, відстеження історії життєвого циклу адрес.
Модуль «Кадастрова довідка». Використовується для надання адміністративних послуг з формування документів, що містить запитувані споживачем офіційні відомості містобудівного кадастру, що характеризують діючі на певній території містобудівні регламенти та інші умови
провадження містобудівної діяльності.
Кадастровий ГІС сервер. Призначений для створення і підтримки функціонування сховища кадастром інформації (адміністрування баз геоданих, які входять у сховище), а також публікації сервісів та створення моделей геообробки.

Система містобудівного кадастру складається із двох базових серверів та трьох вузлових серверів. До цих серверів по каналах зв’язку підключено тридцять робочих місць, кожне з яких обслуговує декілька об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Усі сервери з’єднані захищеною мережею. На кожному із серверів розгорнуто портал. Система велика й об'ємна. Вона символізує другий глобальний напрям розвитку геоінформаційних систем на нашому підприємстві.